Vesta - Specialist Family Support CIC powstała we wrześniu 2018r. w wyniku przekształcenia z Polskiego Telefonu Zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, który działał od 2014r. Był to pierwszy i jedyny w Wielkiej Brytanii telefon zaufania dla Polaków, którzy doświadczali przemocy domowej. Założyła go Ewa Wilcock w ramach lokalnej organizacji ds przemocy domowej w Cheshire - Cheshire Without Abuse. Zainteresowanie telefonem szybko objęło cały kraj. W 2015r. zarejestrowaliśmy własną organizację charytatywną i sami rozwijaliśmy nasze dalsze usługi. Oprócz telefonu zaufania oferowaliśmy również psychoterapię telefoniczną oraz kursy na temat przemocy domowej dla Polek.
W obliczu rosnących potrzeb naszych klientów zdecydowaliśmy się zmienić zakres naszych usług, aby wyjść naprzeciw innym problemom, z którymi zmagają się polskie rodziny. We wrześniu 2018r. utworzyliśmy nową organizację - Vesta - Specialist Family Support CIC. Obecnie świadczymy specjalistyczne usługi dla rodzin dotkniętych przemocą domową, takie jak kursy dla ofiar przemocy w rodzinie oraz kursy dla sprawców przemocy. Ponadto oferujemy kursy rodzicielskie oraz prowadzimy projekty, które mają na celu ogólną poprawę zdrowia psychicznego Polaków. Dla osób, które zmagają się z różnymi życiowymi problemami oferujemy psychoterapię. Pracujemy również nad zwiększaniem wiedzy brytyjskich organizacji o problemach polskich rodzin w Wielkiej Brytanii.
Organizacje brytyjskie korzystają z naszych płatnych usług mających na celu edukowanie i wspieranie Polek i Polaków w zakresie przemocy domowej, rodzicielstwa i zdrowia psychicznego. Polska społeczność w Anglii i Walii może skorzystać z naszych bezpłatnych usług oferowanych w ramach finansowanych projektów jak również z licznych materiałów edukacyjnych.
Kim są dyrektorki Vesty Poznajcie nas
Ewa Wilcock
Ewa głosi zasadę, że każdy ma prawo do tego, aby czuć sie bezpiecznie we własnym domu i w rodzinie niezależnie od pochodzenia, płci czy wieku.
Ewa jest z wykształcenia socjologiem. Jest również dyplomowanym tłumaczem (DPSI) i jej zainteresowanie przemocą domową zaczęło się rozwijać kiedy tłumaczyła dla ofiar i sprawców w sądzie i na policji.
Założyła i prowadziła pierwszy w Wielkiej Brytanii Polski Telefon Zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz wspierała kobiety jako Specialist Domestic Violence Worker. Ma kwalifikacje Niezależnego Doradcy ds Przemocy w Rodzinie (IDVA). Jest facylitatorem programu Gateway dla ofiar przemocy oraz kursu rodzicielskiego The Nurturing Programme.
Ewa od wielu lat dokłada wszelkich starań, aby istniały usługi dla polskich rodzin w Anglii i Walii oraz zmierza do zwiększania świadomości na temat ich praw, potrzeb i problemów wśród brytyjskich organizacji.
Magda Marcinkiewicz
Magda upewnia się, aby nasze działanie było zgodne z obowiązującymi przepisami i aby odpowiadało potrzebom polskiej społeczności.
Magda mieszka w Wielkiej Brytanii od 20 lat. Prowadzi dobrze prosperującą firmę, która dodatkowo zwiększa jej więzi z lokalną polską społecznością w Cheshire.
Magda wspierała osoby doświadczajce przemocy seksualnej w Polsce. Doświadczenia te wzbogaciły jej wiedzę i zrozumienie potrzeb polskich rodzin, które wykorzystuje w swojej działalności w Wielkiej Brytanii.
Przez wiele lat pomagała lokalnym szkołom, do których uczęszczały polskie dzieci. Zasiadała również w zarządach wielu organizacji charytatywnych, w tym Cheshire Without Abuse.
Agnieszka Litke
Agnieszka czuwa nad naszymi finansami. Zarządza naszym budżetem i upewnia się, że spełniamy ustalone standardy księgowości.
Agnieszka jest księgową. Prowadzi własną firmę księgową świadczącą szereg usług finansowych dla organizacji oraz indywidualnych przedsiębiorców w trzech regionalnych biurach.
Obecnie zdobywa najwyższe kwalifikacje w księgowości - Chartered Accountant.
Agnieszka angażuje się również w działalność charytatywną, wspiera kilka lokalnych organizacji oraz zasiada w ich zarządach pełniąc rolę Skarbnika.