Nasze usługi

O NAS

O NAS

Oferujemy specjalistyczne wsparcie dla Polek i Polaków w wieku od 16 lat wzwyż mieszkających w Anglii lub Walii.

Nasze usługi świadczone są przez dwujęzycznych wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe w brytyjskim systemie pomocy rodzinom.

Pomagamy polskim rodzinom, które zmagają się z licznymi problemami oraz/lub pragną zwiększyć swoją wiedzę i kompetencje konieczne do stworzenia środowiska domowego, w którym dzieci i rodzice są bezpieczni.

Rodzaj oferowanej przez nas pomocy uzależniony jest od sposobu finansowania poszczególnych usług.

Terapia indywidualna

Osoby zainteresowane terapią prosimy o bezpośredni kontakt z nami

tel. 07545075093   

   e-mail info@vestasfs.org

Kursy dla sprawców przemocy

Osoby, które chciałyby zasięgnąć dalszych informacji na temat naszych usług dla sprawców prosimy o kontakt

tel. 07545075093 

     e-mail info@vestasfs.org

Klient

Usługi, które oferujemy bezpośrednio polskim klientom to:

Oferujemy przystępne ceny,

Nasi terapeuci mówią po polsku, posiadają brytyjskie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe. 

Osoby, które chciałyby skorzystać z tej pomocy prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

07545075093

Granty

Pozyskujemy fundusze na projekty pomocowe dla polskich rodzin w różnych rejonach kraju. 

Udział w nich jest bezpłatny dla klientów. 

Sprawdź, czy oferujemy wsparcie w Twoim rejonie:

Osoby, które chciałyby wziąć udział w bieżących projektach prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Organizacje rządowe i pozarządowe

Oferujemy szereg usług dla organizacji, które współpracują z polskimi rodzinami, np. opieka społeczna, Cafcass, organizacje ds. przemocy w rodzinie. Należą do nich głównie:

Wsparcie umiejętności rodzicielskich

Jeśli współpracujesz z brytyjskimi organizacjami np. dziecko objęte jest planem opieki Child Protection Plan i potrzebujesz dodatkowej pomocy w ojczystym języku, poproś te organizacje o kontakt z nami, abyśmy mogli ustalić z nimi jakiej pomocy możemy Ci udzielić.

Image by Alisa Anton

PSYCHOTERAPIA

(COUNSELLING)

Oferujemy ją przez telefon lub Skype'a w całej Anglii i Walii oraz osobiście w wybranych rejonach kraju

Psychoterapia jest metodą leczenia różnych problemów psychologicznych poprzez rozmowę. Terapia ma na celu poprawę jakości życia i samopoczucia poprzez lepsze poznanie własnej osoby, zrozumienie siebie i innych.


Psychoterapeuta pomaga dotrzeć do przyczyn trudności i odnaleźć sposób radzenia sobie z nimi.


Psychoterapia przeznaczona jest dla osób, które:
 

 • czują lęk, niepokój, złość, żal, smutek

 • odczuwają stres lub znajdują się w sytuacji wywołującej stres jak np. przeprowadzka czy zmiana pracy

 • nie wierzą w siebie, mają niską samoocenę 

 • cierpią na depresję

 • przeszły przez traumatyczne doświadczenia, które stale do nich wracają

 • chciałyby poznać i zrozumieć swoje myśli i uczucia

 • przeżywają kryzys życiowy

 • doświadczyły lub w dalszym ciągu doświadczają przemocy domowej

Together at the Top

TERAPIA KOGNITYWNO-BEHAWIORALNA

(COGNITIVE BEHAVIOURAL THERAPY)

Oferujemy ją przez Skype'a w całej Anglii i Walii oraz osobiście w wybranych rejonach kraju

Terapia kognitywno-behawioralna pomaga radzić sobie z problemami poprzez zmianę sposobu myślenia i zachowania. Opiera się na modelu wzajemnego oddziaływania na siebie myśli, uczuć i odczuć fizycznych. Terapeuta pomaga w określeniu myśli i zachowań, które mają negatywny wpływ na życie osoby, ustala w jaki sposób je zmienić oraz pomaga zastosować konkretne metody na co dzień.  

Terapia jest stosowana u osób, które:

 • odczuwają lęk

 • mają depresję

 • mają zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (nerwica natręctw)

 • mają zespół lęku napadowego

 • mają zespół stresu pourazowego

 • odczuwają różnego rodzaju fobie

 • mają zaburzenia odżywiania (anoreksja,bulimia)

 • mają problemy ze snem

 • problemy z nadużywaniem alkoholu

 • mają zespół jelita drażliwego czy zespół przewlekłego zmęczenia

 

OPINIE KLIENTÓW

" Zaczęłam wprowadzać zmainy w moim życiu już podczas terapii. Jestem bardzo wdzięczna terapeutce za pomoc, pomogła mi wiele spraw zrozumieć, teraz patrzę na nie inaczej. Potrzebowałam, aby ktoś mnie pokierował w odpowiednią stronę."

"Terapeutka była genialna. Pomogła mi otworzyć oczy na wiele  rzeczy. Miałam wrażenie, jakby czytała w moich myślach. Była bardzo cierpliwa, była w stanie mnie właściwie pokierować. Przypomniała mi o wielu ważnych sprawach."

"Terapeutka była bardzo miła. Miałam możliwość wygadać się, to pomogło mi więcej zrozumieć. Cały proces terapii był bardzo 'oczyszczający'. Po raz pierwszy miałam tego typu terapię i jestem zaskoczona jej efektywnością."

"Sesje z terapeutką pomogły mi zrozumieć wiele spraw, pomogły mi zakończyć mój związek. Przechodziłam wówczas przez bardzo trudny okres w życiu, sesje pomogły mi poradzić sobie ze wszystkim. Terapeutka była spokojna, taktowna, zadawała odpowiednie pytania." 

"Psychoterapia bardzo mi pomogła, nie sądziłam, że takie "gadanie" przyniesie tak dobre rezultaty."

"Zaczęłam nowe życie. Zupełnie uwolniłam się ze związku. Dziewczyna sprzed sześciu lat wróciła! Jestem spokojna, szczęśliwa, wiem, czego chcę, nie mam już depresji. Widzę w sobie duże zmiany po terapii. Terapeutka dobrze mną kierowała, sama doszłam do odpowiednich wniosków podczas rozmowy z nią."

"Psychoterapia bardzo mi pomogła, regularne sesje pomogły przetrwać ciężkie chwile. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam mieć terapię w języku polskim"

Jak zorganizowane są sesje terapeutyczne?

 • Sesja terapeutyczna trwa od 50 do 60 minut, terapia zwykle obejmuje 6 sesji.

 • Sesje terapeutyczne prowadzone są po polsku z doświadczonymi psychoterapeutami

 • Terapeuci mają kwalifikacje brytyjskie oraz są zarejestrowni w British Association for Counselling and Psychotherapy

 • Sesje mają charakter poufny, terapeutów obowiazuje tajemnica zawodowa. Jedynymi wyjątkami od tej zasady są sytuacje, kiedy istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia osób, wówczas terapeuci mają obowiązek poprosić inne organizacje o pomoc. Kontakt z innymi organizacjami odbywa się zwykle po uzyskaniu zgody klienta. Sprawy klientów terapeuta omawia również ze swoim superwizorem, ale odbywa się to bez podawania danych osobowych. Regularna superwizja jest wymagana u terapeutów ze względu na dbanie o ich zdrowie psychiczne jak również czuwanie nad tym, by w odpowiedni sposób zajmowali się swoimi klientami.

Workspace

OCENA SYTUACJI SPRAWCY

 • Przed rozopoczęciem pracy z osobą, która jest sprawcą przemocy dokonujemy oceny jej sytuacji. Oceniamy stopień motywacji do poczynienia zmian, poczucie odpowiedzialności oraz gotowość do rozpoczęcia pracy nad sobą. Rozmawiamy o obecnej sytuacji, zachowaniu osoby w przeszłości, celach na przyszłość.

 • Ocena odbywa się przez telefon i przeprowadzana jest w języku polskim przez pracownika specjalizującego się w pracy ze sprawcami.

 • Po dokonaniu oceny pracownik przygotuje raport zawierający informacje uzyskane podczas rozmowy oraz zalecenia dalszej pracy z klientem.

 • Ocenę sytuacji możemy wykonać z osobami mieszkającymi na całym terenie Anglii i Walii.

Father & Daughter

PROGRAM DLA SPRAWCÓW PRZEMOCY W RODZINIE - TOWARDS CHANGE

 • Program został przygotowany dla Polaków/Polek przez pracownika specjalizującego się w pracy ze sprawcami. Ma on na celu zwiększenie zrozumienia klienta na temat zachowań nacechowanych przemocą oraz ich wpływu na rodzinę i ich samych. Klienci uzyskają wiedzę na temat bezpiecznych metod radzenia sobie ze swoim zachowaniem poprzez lepsze poznanie własnych myśli, uczuć i emocji.

 • Program składa się z sześciu sesji przeprowadzanych indywidualnie z klientem.

 • Program oferujemy klientom mieszkającym w West Yorkshire, Greater Manchester i w Liverpoolu.

 

Pomoc dla sprawców przemocy w rodzinie

 • Nasze usługi dla osób, które stosują przemoc wykonywane są przez doświadczoną specjalistkę w tej dziedzinie. Pracuje ona w kuraturze (National Probation Service) od 2006 r. i wspiera sprawców różnych przestępstw o zróżnicowanym poziomie ryzyka. Pracuje z nimi indywidualnie oraz prowadzi kursy grupowe. Ma doświadczenie w prowadzeniu akredytowanych programów dla sprawców, w tym Integrated Domestic Abuse Programme (IDAP) oraz Building Better Relationships (BBR). Jest również wykwalifikowanym pracownikiem socjalnym zarejestrowanym w Health and Care Professions Council (HCPC) oraz wykwalifikowaną i praktykującą psychoterapeutką zarejestrowaną w British Association for Counselling and Psychotherapy (BACP).

 • Nie przyjmujemy skierowań bezpośrednio od osób, które chcą skorzystać z naszej pomocy. Skierowania przyjmujemy wyłącznie od organizacji, które już współpracują z klientem niezależnie od tego, kto ponosi koszt naszych usług.

 • Sesje mają charakter poufny, nie przekazujemy informacji innym osobom czy organizacjom bez zgody klienta. Jednymi wyjątkami od tej zasady są sytuacje, kiedy istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia osób, wówczas pracownik ma obowiązek poprosić inne organizacje o pomoc.